Zwiększ swój potencjał z bobem w sosie potrawkowym

Potencjał człowieka zależy od wielu czynników. Głównym motorem napędowym naszych działań jest jednak jedzenie. To ono dodaje nam energii potrzebnej do realizacji zamierzeń. To jedzenie poprawia nam humor i wprawia całe towarzystwo w dobry nastrój. Wreszcie to jedzenie leczy i dodaje potrzebne witaminy i minerały do organizmu. Dowiedz się jak zwiększyć swój potencjał z bobem w sosie potrawkowym. Podane składniki powinny wystarczyć na 4 porcje. Sprawdź te przepisy.

Składniki: 800 g bobu, 8 szalotek lub dymek, 0,5 szklanki mleka, 50 g masła, łyżka mąki, żółtko, 100 ml białego wytrawnego wina, sok z cytryny, pieprz, sól.
Danie to wiedzie dobry los na imprezach. Jest szybkie w przygotowaniu i pozwala się długo delektować. Nie kosztuje wiele, a wprawia w dobry nastrój.

Sposób wykonania:

Weź bób i ugotuj go w posolonej wodzie, koniecznie solonej wtedy wydobędziesz smak bobu. Następnie odcedź i obierz ze skóry. Bób ma bardzo grubą skórę, która przeszkadza w jedzeniu, a ma gorzki smak. Weź mąkę i masło – trzeba z nich zrobić zasmażkę, rozprowadzić zimnym mlekiem, dodać obrane cebulki w całości i dusić na małym ogniu pod przykryciem, aż do miękkości wszystkich składników. Czas na dodanie wina, wlej je, przypraw sokiem z cytryny, zagotuj całość, zdejmij z ognia, zaciągnij żółtkiem, włóż masło, wymieszaj całość, przypraw solą i pieprzem do smaku. Koniecznie polej bób sosem.
Zobaczysz, że takie proste i tanie danie zrobi wrażenie na twoich znajomych. Smacznego!