Pamiętam czasy, kiedy Facebook służył głównie po to, aby grać w Farmville i komunikować się ze znajomymi. Później, kiedy wielogodzinne pykanie w klawiaturę zaczęło się nudzić, część relacji się ochłodziła, a mózg był żądny nowych form rozrywki, jak grzyby po deszczu pojawiały się dziwne (?) strony. Zaczęło się chyba od lajkowania wszystkiego. Lubisz Rihannę i Pulp Fiction? Pokaż to znajomym. Pijesz Burn’a, a twoje dziecko nosi Pampersy? Zaznacz to na swoim profilu. Kolejnym etapem była np. moda na „dziwkarskie” strony typu Grałem w GTA, więc wiem, co to gangsterskie życie, dziwko lub Grałem w Sapera, więc wiem, co to ryzyko, dziwko. Później było tylko lepiej, czyli beka z wszystkiego. Moja ulubiona Beka  z mamuś na forach (niestety zamknięta chlip chlip), Beka z rapsów czy Beka z życia w Wawie. Moim zdaniem na szczególną uwagę zasługuje Beka z literatury polskiej po 1989 roku, może nie zawsze jest zabawnie, a może nie musi być wobec upadku wielkich narracji? You know. Poczytajcie!

I tak doszliśmy do współczesnego mi Facebooka i moich ulubionych (polskich) fanpajdży. Jest ich tyle, że chyba muszę zrobić part 1.
1. Vogule Poland

Kompendium wiedzy o współczesnym świecie. Ulubienicą fanów  jest Magda BESOS Gessler <3

vogule 4 vogule1,1

2. Narkotyki twarde, narkotyki miękkie, narkotyki al dente

Z racji zawodu, który teraz wykonuję, mogłabym być adminem i żałuję, że pierwsza tego nie wymyśliłam.

narko 3 narkotyki 2

3. Zaraz potem Polska – kraj kwitnącej cebuli

I wszystko jasne. Niektórzy rodacy zamiast mózgu mają wielką cebulę.

ceb 2 ceb 1

4. Polska hipsterem narodów

O tym, że jesteśmy najlepsi i że wcale nie jest dobrze, a my możemy się z tego tylko śmiać.

hips 2 hips1

5. ASZ Dziennik

Codzienna dawka zmyślonych informacji. Ale uwaga! Czasami można się nabrać. Tak absurdalny mamy klimat.

asz3 asz2

6. Rubens był z Bytomia

Crème de la crème. Na koniec coś do pooglądania, żeby zbytnio oczu nie przemęczyć, chociaż czasami nawet po kilku zdaniach przeczytanych na Bece z literatury po 1989 roku mogą boleć oczy. Okropnie!

rub2 rub1

To be continued…